skfaijf

OK Kitro Varaždin nakon 13 godina u polufinalu Superlige

Pobjedom na gostovanju protiv MOK Rijeka rezultatom 3:1 (25:15, 19:25, 25:22, 25:17) odbojkaši OK Kitro Varaždin ostvarili su najveći rezultat nakon 13 godina – plasman među četiri najbolje momčadi u Hrvatskoj i ulazak u polufinale Superlige.

Filip Silić kapetan OK Kitro Varaždin: “Prvi set dobili smo dosta glatko, dok smo se u drugom malo opustili što su Riječani iskoristili i izjednačili, no do kraja utakmice sve je bilo pod našom kontrolom i rekao bih, zasluženo smo pobijedili s 3:1. Čestitke mojim suigračima ali i Riječanima, koji su pružili očekivano dobar otpor”.

Jedinu priliku za nešto više u ovoj utakmici Riječani nisu iskoristili u trećem setu kada su stigli vodstvo OK Kitro Varaždin (18:18)  no tada do izražaja dolazi kvaliteta i iskustvo varaždinskog sastava te set završava s 25:22 za OK Kitro Varaždin. U nastavku utakmice potpuna dominacija varaždinskih odbojkaša i velika pobjeda za kraj sezone.

Čestitam mojim igračima na odličnoj utakmici. MOK Rijeka je cijeli drugi dio sezone u odličnoj formi i do ove utakmice je nanizala 5 uzastopnih pobjeda tako da nam je za pobjedu trebala odlična utakmica. Na kraju odradili smo utakmicu na najbolji mogući način i nakon 13 godina ponovno osigurali polufinale Superlige. Veliki uspjeh za sve nas u klubu a posebne i velike čestitke svim igračima. Prije polufinala Superlige ostaje nam u utorak u 19:15 utakmica protiv OK Split u kojoj će od prvog poena priliku dobiti igrači koji su manje igrali u Rijeci.” – Ivica Đolonga, trener OK Kitro Varaždin.